Tallinna Lennujaam nimetati aasta Tarneahelategijaks
Täna toimunud Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu PROLOG rahvusvahelisel Tarneahelakonverentsil kuulutati kolmandat korda välja aasta Tarneahelategija. Tiitli võttis vastu Tallinna Lennujaam.
PROLOGi juhatuse esimees Tõnis Hintsov ütles auhinda üle andes, et tarneahelate arendamiseks tööstuses, logistikas ja kaubanduses on vaja eelkõige head infrastruktuuri ja ligipääsu. „On hea meel tõdeda, et üks riigile kuuluv infrastruktuuri ettevõte on olnud nii innovaatiline ja loonud tingimusi, et siia saaks tulla rohkem inimesi ja kaupu. Tarneahelategija auhind on antud Tallinna Lennujaamale hea suuna kätte näitamise eest ja loodetavasti areng jätkub,” lausus Hintsov.
Tallinna Lennujaama arendusjuht Eero Pärgmäe lubas auhinda vastu võttes, et areng lennujaamas kindlasti jätkub. Tema ütlusel on lennujaam multiettevõte, mis tegeleb logistika, kinnisvara ja teenuste pakkumisega. Lisaks on tegemist ka suure kaubamajaga. Ta tõi välja mitu initsiatiivi, millega lähema aasta jooksul soovitakse tegeleda. „Meie esimene teema on protsessijuhtimine. Kui lennujaamas on 10 lennukite seisuplatsi ja tunnis läheb 10 lendu, siis ei ole probleemi, kuid see suvi läheb meil tunnis 15 lendu ja nüüd läheb asi huvitavaks, kuidas seda protsessi juhtida,” selgitas Pärgmäe tänavu ees ootavat väljakutset. Teiseks tahetakse aasta jooksul tublisti edasi arendada lennucargo vedusid. Kolmandaks on loodud lennundusklaster, kuhu praegu kuulub 10 ettevõtet. Klaster tegeleb kogu lennunduse väärtusahelaga alates haridusest kuni lennukite remondi ja kaubavedudeni.
Aasta Tarneahelategija tiitel antakse Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu poolt ettevõttele või isikule, kes on viimase aasta jooksul paistnud silma uuendusmeelsusega oma tarneahelajuhtimises või parandanud ärikeskkonda, mis annab võimaluse muuta tarneahelaid efektiivsemaks. Eelmisel aastal pälvis Tarneahelategija auhinna Omniva tütarfirma, rahvusvahelist e-kaubandust korraldav Post11, kes on edukalt tööle pannud Aasia e-kauba Euroopasse toomise logistika kontseptsiooni. Esimene Tarneahelategija auhind anti Tallink Grupile, kes uue logistikakeskuse avamisega korraldas ümber oma Läänemere laevade varustamise kontseptsiooni ning tõi liinile uue laeva Megastar, mis tõstis reisiliikluse kvaliteeti ja parandas Eesti ning Soome vahelist transpordiühendust.