Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Veebiseminar „Euroopa logistikasektori miljardi euro küsimus“ 12.juunil

12. juuni 2020 kell 11:00 - 13:00

Eesti logistikasektoris on üks suur probleem. Tegelikult on see probleem kõikides Euroopa riikides ja kogu maailmas – kuidas lõpuks saada lahti kaupade rahvusvahelise liikumisega kaasnevast tohutust hulgast paberimajandusest, mis toodab nii tarneahela juhtimisel kui ka riikliku järelevalve tegemisel tohutult ebaefektiivsust. Mastaapne hulk ressurssi läheb ikka veel andmete täitmise, kogumise ja esitamise peale, kuigi puhtalt tehniline võimekus kaubavedu turvaliselt ja läbipaistvalt korraldada on pikalt olemas olnud.
 
Accelerate Estonia innovatsiooniprogrammi läbinud rahvusvahelise kaubavedude digitaliseerimise projekt Heiti Meringi eestvedamisel kavatseb selle ebaefektiivsuse lõpetada ning vastava andmevahetuse Euroopa Liidu üleselt lõpuks käima panna. Plaan on kogu transpordiga seotud asjakohane teave elektrooniliselt ja reaalajas teha kättesaadavaks kõigile tarneahelas osalejatele, sealhulgas kauba omanikele, veoteenuse pakkujatele, autojuhtidele ja ka kontrolli teostavatele ametnikele.
 
Konservatiivne arvutus näitab, et selle sammuga on võimalik puhtalt Eesti logistikasektoril koos tootmise ja jaekaubanduse tegevusaladega võita kulude kokkuhoiult üle miljardi euro aastas.
 
Kutsume teid osalema reedel, 12. juunil kell 11.00 Accelerate Estonia Facebook lehel otseülekandena algaval veebiseminaril, kus transpordivaldkonna esindajad ja eksperdid arutlevad, kas loodaval lahendusel on potentsiaal toetada majanduskasvu; kuidas maandada hirme, et selle sammuga võib ettevõtete üle tehtav järelevalve hoopis intensiivsemaks muutuda; ning kas globaalsed majandustendentsid kaubavedude digitaaliseerimist üldse toetavad. 
 
Seminaril esinevad Accelerate Estonia rahvusvahelise kaubavedude digitaliseerimise projektijuht Heiti Mering, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Via3L Speditioni müügi- ja arendusdirektor August Tillo, maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Rivo Reitmann ning transiidi- ja majandusekspert Raivo Vare.
 
Veebiseminari on võimalik vaadata otse AccelerateEstonia Facebook lehelt: https://www.facebook.com/aestonia/
 
Veebiseminaril on võimalus selle toimumise ajal esitada küsimusi https://www.sli.do/ keskkonnas – ürituse (eventi) kood on #ecmr.

Details

Date:
12. juuni 2020
Time:
11:00 - 13:00
Event Categories:
,

Details

Date:
12. juuni 2020
Time:
11:00 - 13:00
Event Categories:
,