Liikmena ühingu kaudu saadav lisandväärtus
- Ühingu tegevuse peamiseks eesmärgiks on ostu- ja tarneahelate juhtimise professionaalide arendamine ning seeläbi Eesti majanduse konkurentsivõime kasvatamine.
- Ühingu liikmeskond moodustab Eestis unikaalse ostu- ja tarneahelate juhtimise kompetentside kogumi. Ühingu liikmeskonda kuulumine on ostu- ja tarneahelate juhtimisega seotud ettevõttele ning isikule staatuse sümboliks.
- Ühing esindab liikmete ühishuve.
- Ühing võimaldab liikmetele juurdepääsu globaalsetele ostu- ja tarneahelate juhtimise võrgustikele.
- Ühing on Eesti ostu- ja tarneahelate juhtimise valdkonna ning oma liikmete ärivõimaluste turundaja.
- Ühingu liikmetele on kodulehel loodud arvestatav ressursikeskus.
- Ühing on Eestis tarneahelate juhtimise erialade kutset omistavaks organiks.
Täpsemalt
1. Ühingu tegevuse peamiseks eesmärgiks on ostu- ja tarneahelate juhtimise professionaalide arendamine ning seeläbi Eesti majanduse konkurentsivõime kasvatamine.
Tasuta koolituslikud üritused ühingu liikmetele (ärihommikusöögid, „Teel töölt koju” õhtuseminarid jms, millel on alati konkreetne teema ja esineja(d));
Ühingu liikmetele korraldatakse igakuiseid tasuta huvitavaid ettevõttekülastusi Eestis. Samuti korraldatakse liikmete vajadustest lähtuvalt välismaiseid õppereise ja messide ühiskülastusi, kus liikmetele on osalemine kuni 50 % soodsam tegelikest kuludest (kasutades EAS õppereiside ja messikülastuse programme jms).
Liikmetel on võimalus osaleda Ühingu ja tema partnerite poolt korraldatavatel koolitustel, seminaridel ja konverentsidel alati soodsamatel tingimustel kui tavaosaleja. Soodustused saavutatakse läbirääkimiste tulemusel ürituste korraldajatega ning ühingu liikmetest osalejate konsolideerimise kaudu (kui saab mahusoodustusi);
Ühingu liikmetele pakutakse võimalusi osaleda soodsatel tingimustel koolitustel välismaal.
EAS-ist konsolideeritud koolitustoetuste taotlemine ja ühingu liikmetele ühiskoolitushangete korraldamine.
Ühing kaardistab valdkonna koolitused, mis toimuvad nii Eestis kui välisriikides ja aitab liikmetel koostada ostu- ja tarneahelajuhtide arenduskavasid.
Erialane tasuta nõustamisteenus Ühingu liikmetele (ülejäänutele tasuline). Lahendamist vajav küsimus saadetakse ühingule, kes edastab selle neutraalsena (ilma viideteta, kellelt päring laekus, antud valdkonnas pädevatele ühingu liikmetele. Vastus saadetakse ühingu poolt tagasi küsijale ning neutraalne probleemipüstitus->lahendus laetakse üles kodulehe „Ainult liikmetele” osasse;
Ostu- ning tarneaheletae juhtimise valdkonna töötajate mõõtmise süsteemi väljatöötamine, mille eesmärgiks on ostuala töötajate soorituse hindamine (näiteks võttes aluseks varude ringluskiiruse, võrdlus turu/tööstusharu keskmisega, võrdlus teiste ettevõtete vastavate spetsialistide sooritusega, nn Benchmarking data).
Üliõpilaste integreerimine professionaalsesse ostu-, logistika- ja tarneahelate juhtimise praktikasse.
2. Ühingu liikmeskond moodustab Eestis unikaalse ostu- ja tarneahelate juhtimise kompetentside kogumi. Ühingu liikmeskonda kuulumine on ostu- ja tarneahelate juhtimisega seotud ettevõttele ning isikule staatuse sümboliks.
3. Ühingu liikmete ühishuvide esindamine.
Tegutsemine ühise survegrupi ja konstruktiivse partnerina suhtlemisel seadustloova ja täideviiva võimu esindajatega.
Ühingu liikmete ostujõu kasvatamine globaalsetel ja kohalikel turgudel konsolideerumise tulemusena. Näiteks ühised ostud, koormaruumi jaotamine, mahulepingute läbirääkimisel tarnijatega jms.
Ühishuvi eeldab vähemalt kolme ühingu liikme kattuvat huvi.
4. Ühing võimaldab liikmetele juurdepääsu globaalsetele ostu- ja tarneahelate juhtimise võrgustikele.
Ühing loob oma liikmetele juurdepääsu globaalsele ostuala professionaalide võrgustikule IFPSM (International Federation of Purchasing and Supply Management) kaudu. Võimaldab omakorda osaleda ainult IFPSM liikmetele mõeldud unikaalsetel üritustel, näiteks igasuvises IFPSM Suveülikoolis Salzburgis jne;
Ühing loob oma liikmetele juurdepääsu Supply Chain Councili poolt hallatava ja arendatava SCOR-mudeli ressursibaasile.
5. Ühing on Eesti ostu- ja tarneahelate juhtimise valdkonna ning oma liikmete ärivõimaluste turundaja.
Ostu- ja tarneahelate juhtimise valdkonna olulisuse järjepidev selgitamine nii era- kui avaliku sektori liidritele selgitamaks nende valdkondade poolt loodavat väärtust nii üksikule organisatsioonile, tarneahelatele kui terviklikule majandussüsteemile.
Korraldatakse ärimissioone strateegiliselt olulistesse sihtriikidesse, osaletakse sektori info ja Ühingu liikmete tutvustamisega nii Ühingu poolt välja antavate, kui ka EAS-i, Tallinna Ettevõtlusameti jt. organisatsioonide brozüüride, presentatsioonide, seminaride ja messide vahendusel.
Liikmete ärihuvide paremaks esindamiseks on Ühing rajanud ja laiendab jätkuvalt välisesindajate võrgustikku strateegiliselt olulistesse riikidesse eesmärgiga vahendada operatiivselt infot ja päringuid.
6. Liikmetele kodulehel loodud ressursikeskus.
Ressursikeskus koondab lingid olulistele erialastele infoallikatele, uurimustööde raportitele, artiklitele, partnervõrgustikele jms.
Päringute teostamine ühingu liikmete hulgast ja globaalset võrgustikku kasutades. Ühingu liikmel on võimalus otsida vajalikke töötajaid, tööandjaid, kliente, tarnijaid ja koostööpartnereid liikmete võrgustiku kaudu.
Ostu- ja tarneahelate juhtimise alal töötajate detailne andmebaas (Ühingu liikmed), mis on kasutamiseks ainult Ühingu liikmetele. Sisaldab kontaktandmeid, infot hariduse ja professionaalse arengu kohta (CV), portreefotot, spetsiifilisi erioskusi ja -kogemusi, huvisid. Andmebaasist on teostatavad päringud kõigi parameetrite alusel.
Tarnijate hindamise standardmetoodika ja tööriistade liikmetele kättesaadavaks tegemine;
Hanke- ja logistikasüsteemi auditite läbiviimise metoodikate kättesaadavaks tegemine liikmetele;
Ostu- ja tarneahelate juhtimise valdkonna töötajate palgatasemete ülevaade;
Parimate ostu- ja tarneahelate juhtimise praktikate soovitused (näiteks tõlked Aberdeen Research’i uuringute kokkuvõtetest);
Kodulehe „Ainult liikmetele” osas paiknevad viited võrdlusanalüüside teostamise (Benchmarking) allikatele;
Kodulehe „Ainult liikmetele” osas on üleval tarneahela protsesside soovituslikud mudelid.Näiteks hanke ettevalmistamise ja läbiviimise juhis, ostuläbirääkimiste juhis, tarnijate valiku ja hindamise juhis, näidislepingud, soovituslikud tarneklauslid, transpordi ja ladustamise planeerimise ning täideviimise ja kontrolli juhised jms.
Kodulehele on koondatud olulisimad valdkonna koolitused, mis toimuvad nii Eestis kui välisriikides.
7. Ühing on Eestis tarneahelate juhtimise erialade kutset omistavaks organiks.
Ühing on Eestis kutset omistavaks organiks (KOO), mis tähendab, et PROLOG on pädev hindama töötajate vastavust ostu- ning tarneahelate juhtimise erialade kutsenõuetele ja -standarditele.
Toimub logistika ja tarneahela juhtimise erialade kutsestandardite järjepidev väljatöötamine, ajakohastamine. Samuti töötajate sertifitseerimine.
Ostujuhtimise standard, mis on algselt soovituslik (otsetõlge Euroopa Ostujuhtimise Standardist), kuid ühingu eestvedamisel kinnitatakse riikliku standardina. Ostujuhtimise standardist tuletatavad ostuala töötajate kutsestandardid Kutsekoja kutsete süsteemist lähtudes (www.kutsekoda.ee)