.

Tarneahelakonverents 2019: PLANEERIMINE
14. veebruaril Tallinnas / Swissotel Tallinn / Tornimäe 3

Läbi esinejate kogemuslugude valgustame maailmas toimuvaid trende, saame teada milliseid järeldusi nendest teha ja kuidas rakendada saadud teadmisi oma tegevuste planeerimisel. 2019. aasta PROLOGi Tarneahelakonverentsi teema ongi planeerimine.

ESINEJAD JA TEEMAD
---------------------------------------------------------------------------
• Bernard Gracia. Milliseid oskusi ja teadmisi vajab tulevikus tarneahela juhtimine?
• Mika Seppälä. Lennutranspordi roll ja perspektiiv tarneahelas
• Heikki Lahtinen. Planeerimise parimad praktikad
• Andres Sampka. Milline koostöömudel toetab innovaatiliste toodete loomist?
• Dr Muddassir Ahmed. Kuidas luua ettevõttele tõhus tarneahela strateegia?
• Indrek Sabul. Millised on digiauditi levinumad leiud
• Andres Kukke. Kuidas Statistikaamet toob kasutamiseks reaalaja andmed?
• Mihkel Moosel. Kuidas Amazoni turuplatsion ostu-müügi tarneahelat planeerida?
• ....konverentsiga tutvu lähemalt allpool.

Kõik ettekanded on sünkroontõlkega eesti keelde.

SIHTGRUPP
---------------------------------------------------------------------------
Tööstuse, logistika ja kaubandus ettevõtete tippjuhid - omanikud, juhatuse liikmed, tegevjuhid. Tippjuhtkonnaga koos on konverentsile eriti oodatud ettevõtte tarneahela-, ostu-, hanke- ja logistika otsustajad.

Days
Hours
Minutes
Registreeru

PROGRAMMIJUHI PÖÖRDUMINE

Mul on taaskord au Teid kutsuda PROLOGi III Rahvusvahelisele Tarneahelakonverentsile, mis toimub juba 14. veebruaril 2019 Tallinnas Swissotelis.

Läbi esinejate kogemuslugude valgustame maailmas toimuvaid trende, saame teada milliseid järeldusi nendest teha ja kuidas rakendada saadud teadmisi oma tegevuste planeerimisel. 2019. aasta PROLOGi Tarneahelakonverentsi teema ongi planeerimine.

Juudi vanasõna ütleb, kui inimene teeb plaane, siis Jumal naerab. See peaks tähendama, et kõik mis tulema peab on Jumala poolt ette määratud ja planeerimisel pole mõtet. Kuid teisest küljest on öeldud, et parem vilets plaan kui üldse ilma plaanita. Mina pooldan viimast väidet. Konverentsi ja samal nädalal toimuva planeerimise töötoa abil aitame teil teha paremaid plaane ja seeläbi saavutada paremaid tulemusi.

Kui Teil on ette tulnud olukord, kus ettevõte ei suuda täita kliendile antud tarneajalubadust, siis võib probleem olla planeerimises ja peaksite osalema PROLOGi Tarneahelakonverentsil.

Nagu eelnevatel PROLOGi konverentsidel, oleme ka tänavu võtnud eesmärgi panna vähemalt pool programmi kokku rahvusvahelistest esinejatest. Eelnevate aastate konverentsidel oleme tutvustanud teile Hyperloopi,  jaganud nii Amazoni, IBM-i kui ka Ericssoni kogemusi. Konverentsikülastajad on selle eest andnud meile kõrge rahulolu protsendi – 98%.

Nagu alati lõppevad PROLOGi konverentsid õhtuse banketiga, mille lõppu me ei planeeri, sest Jumal naeraks ju meie peale.

Tutvuge täpsema programmi ja pakettidega ning registreeri end ja oma tiim kohe!

Kohtumiseni PROLOGi III Rahvusvahelisel Tarneahelakonverentsil, et ühiselt teha paremaid plaane muutuvas ärikeskkonnas.

Peep Tomingas
Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühing PROLOG tegevjuht ja konverentsi programmijuht


OSALUSTASU:
Konverentsil mitmekesi osalemine soodsam!

• 4 või enam osalejat küsi eripakkumist
• 3 osalejat, hind osaleja kohta 239€ + km.
• 2 osalejat, hind osaleja kohta 269€ + km.
• 1 osaleja hind 299€ + km. 

PROLOG-i liikmele osalushind 199€ + km/osaleja 

Registreerun

Dr Muddassir Ahmed S&OP töötuba 15. veebruar

 3 osalejat, hind osaleja kohta 299€ + km.
• 2 osalejat, hind osaleja kohta 349€ + km.
• 1 osaleja hind 399€ + km. 

PROLOG-i liikmetele osalushind 299€ + km

Tutvu töötoaga lähemalt SIIT.

Registreerun

Program Schedule
More Info
PROLOG Tarneahelakonverents 14.02.2019 / Swissotel Tallinn
08:30 - 09:00 Registreerimine ja hommikukohv
09:00 - 09:10 Konverentsi avasõnad. Päeva moderaator ja PROLOGi juhatuse liige Peep Tomingas
09:00 - 11:00 TULEVIKU TRENDID
09:10 - 09:50 Milliseid oskusi ja teadmisi vajab tulevikus tarneahela juhtimine? European Institute of Purchasing direktor ja dekaan Bernard Gracia

Cracia toob välja globaalsed trendid majanduses ja tehnoloogias ning koostab neile tuginedes tuleviku tarneahelajuhtimises vajalike oskuste ning teadmiste profiili. Tema esinemisest saame teada, mida vajame tarneahelajuhtimises edaspidi ning kust ja kuidas vajalikke teadmisi saab omandada.

09:50 - 10:30 Lennutranspordi roll ja perspektiiv tarneahelas. Lufthansa Cargo müügi- ja operatsioonide juht Mika Seppälä

Lennutransporti on seni kasutatud kiireima transpordivõimalusena. Konkureerivad transpordiliigid muutuvad aga üha kiiremaks. Maailma ühe suurima lennufirma Lufthansa Cargo Soome ja Baltimaade müügi- ja operatsioonide juht Mikä Seppäla arutleb milliseks jääb lennutranspordi roll tarneahelates. Ettekanne aitab mõelda, kas lennutranspordiga parandatakse ainult planeerimises tehtud vigu või on lennuki lennuki kasutamine teadlik valik.

10:30 - 11:00 Kohvipaus
11:00 - 13:00 MAAILMA PARIMAD KOGEMUSED JA ÕPPETUNNID
11:00 - 11:40 Planeerimise parimad praktikad. DEN Groupi tarneahela strateeg Heikki Lahtinen

Lahtineni ettekanne räägib planeerimise kogemuslugudest tema ehitusettevõttes DEN Group, kus ta tegutseb tarneahela strateegilise juhina. DEN Group pakub kinnisvara täislahendusteenust, mis hõlmab kodude ja multifunktsionaalsete ruumide projekteerimist, ehitamist, rentimist ja elutsükliteenust. Ettekandes on näited, kuidas digitaliseerimine aitab kaasa koostöövõimalustele tarneahelas, kuidas ülesehitada tarneahelaid laienemisel välisriikidesse ja hulga teisi praktilisi näiteid majatootja rahvusvahelisest logistikast ehitusprojektis.

11:40 - 12:20 Milline koostöömudel toetab innovaatiliste toodete loomist? Cleveroni tarneahelajuht Andres Sampka

Cleveronist on saanud üks Eesti innovatsiooni lipulaevadest, mis tegutseb väga kiiresti arenevas valdkonnas. Et selles valdkonnas ollakse edukad, tõestab Cleveroni üha laienev globaalne haare, kui nende pakiautomaatide lahendusi võtavad kasutusele maailma suurimad kaubandus- ja logistikaettevõtted. Andres Sampka juhib Cleveroni tarneahelat ning vastutab, et koostöö tarnijatega aitaks kaasa uute innovaatiliste toodete loomisele ja lükkaks tagant ettevõtte […]

12:20 - 13:00 Kuidas luua ettevõttele tõhus tarneahela strateegia? Tarneahela juhtimise strateeg ja ekspert Dr Muddassir Ahmed

Ettekannetes räägitakse, kuidas luua tarneahela juhtimise strateegiat, mis oleks seotud teiste ettevõtte funktsioonidega – tootmine, müük, finantsjuhtimine jne. Taolise strateegia abil suurendatakse organisatsiooni suutlikkust vähendada raiskamist, parandatakse ennustatavust tarneahelas, millega luuakse kliendile suuremat lisaväärtust. Ettekandes on näited taktikast ja võtmetegevustest, kuidas strateegiat koostada ja ellu viia.

13:00 - 14:00 Lõuna
14:00 - 16:00 UUS MÕTLEMINE
14:00 - 14:30 Millised on digiauditi levinumad leiud. Columbus Eesti AS-i digiekspert Indrek Sabul

EASi toetuse abil auditeeritakse Eestis tööstusettevõtete digitaliseerituse ja automatiseerituse taset. Indrek Sabul Columbus Eestist teeb esimeste auditite põhjal kokkuvõtte, millised peamised puudused Eesti tööstusettevõtetes on digiauditid välja toonud. Samuti on Sabuli ettekandes nõuanded, kuidas saavad ettevõtted selgunud puuduseid kõrvaldada.

14:30 - 15:00 Kuidas Statistikaamet toob kasutamiseks reaalaja andmed? Statistikaameti peadirektori asetäitja Andres Kukke

Statistikaamet uueneb revolutsiooniliselt. Nende plaan on ühendada ettevõtete majandustarkvarad Statistikaameti andmekogumisega. Andres Kukke räägibki ettekandes, kuidas arendada usalduslikku koostööd ettevõtete ja Statistikaameti vahel, et koguda reaalaja andmeid ja jagada operatiivset statistilist informatsiooni, mis võimaldab teha paremaid juhtimisotsuseid.

15:00 - 15:30 Kuidas Amazoni turuplatsil ostu-müügi tarneahelat planeerida. Amazon agentuuri Digital Merchant asutaja Mihkel Moosel

Amazonist räägitakse kui piiramatute võimalustega veebikaubamajast ostjale. Vähem räägitakse Amazonist kui globaalsest müügikanalist, kus müüjad võivad olla nii eraisikud kui ka oma toodangut pakkuvad ettevõtted. Samuti võib Amazonis tegutseda vahendajana, kes aitab tootjatel oma toodet turustada. Mihkel räägib, kuidas kasutada Amazoni turuplatsi ja analüütikat äri kasvatamiseks ning globaalseks müügiks. Ta tutvustab võimalusi Kuidas Amazoni turuplatsil ostu-müügi […]

15:30 - 16:00 Päeva kokkuvõttev vestlusring

Võtame päeva kokku.

16:00 - 17:30 PROLOGi vastuvõtt – pidulik vastuvõtt veinide ja suupistetega. Vastuvõtu juht, PROLOGi juhatuse esimees Tõnis Hintsov

17:30 – … Networking jätkub

Speaker Lineup
More Info

Peep Tomingas

PROLOGi päeva moderaator

Peep Tomingas alustas enda tarneahelajuhtimise karjääri 1997. aastal logistikajuhina Ericsson Eesti ASis. Alates 2002. aastast kuni 2015. aasta augustini töötas ta ABB-s Baltimaade tarneahelajuhina. Praegu on Peep eraettevõtja konsulteerides ettevõtteid tarneahelajuhtimise teemadel. Ühtlasi on Peep Eesti Tarneahelajuhtimise Ühingu PROLOG tegevjuht. Peebu peamisteks kompetentsivaldkondadeks on tarneahelajuhtimine, strateegiline hankimine ja tarnijasuhete haldamine.

Tõnis Hintsov

PROLOGi juhatuse esimees

Tõnis Hintsov on töötanud logistikateenuste pakkujana juhtivatel ametikohtedel Schenkeris, Kaubaekspressis ja Trans World Shippingus. Tõnis on Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu PROLOG asutajaliige ja alates 2011. aastast ka PROLOGi juhatuse esimees. Tõnise peamisteks kompetentsivaldkondadeks on logistika juhtimine, transpordi- ja jaotuslogistika, protsesside arendamine, logistikateenuste sisseost, tegevuspõhine kuluarvestus logistikas ning transpordi infosüsteemid.

Bernard Gracia

EIPM asutaja ja direktor

Bernard Gracia on juba aastakümneid tegelenud ostu- ja hankejuhtimise juhtide arendamisega ja koolitusvõimaluste pakkumisega. Ta on osalenud maailma ühe esimese hankejuhtimise valdkonna kraadiõppe järgse programmi käivitamisel (MAI – Master Industrial Purchasing for the Bordeaux Business School). 1990-ndal aastal asutas ta koos Euroopa juhtivate ettevõtetega European Institute of Purchasing Management – EIPM. EIPM-i direktorina käivitas ta […]

Mika Seppälä

Lufthansa Cargo S&OP manager

Mika Seppälä on töötanud pikka aega Lufthansa Cargo Soome ja Balti regiooni erinevatel juhtivatel positsioonidel. Karjaääri alguses omandas ta praktilise kogemuse lennukaubavedude korraldamise ja lennuki juhtimises. Pärast Lufthansa juhtide koolitusprogrammi läbimist kulges Mika karjäär erinevates juhtivatel kohtadel alates Põhjamaade kvaliteedijuhi positsioonist kuni Lufthansa Cargo Soome ja Baltikumi müügi- ja operatsioonide juhiks. Viimastel aastatel on Mika […]

Heikki Lahtinen

DEN Groupi tarneahela strateeg

Heikki Lahtinen töötab ehitusvaldkonnas tegutseva DEN Groupi tarneahela strateegilise juhina. Konsultandina osaleb ta aktiivselt tarneahelate ja logistika arendamisprojektides, samuti on ta aktiivne kaasarääkija majanduse ja ühiskonna arendamise küsimustes. Teda tuntakse ka erinevate rollide tõttu ülikoolides ja arendusorganisatsioonides, näiteks LIMOWA logistika klastris. Heikki on aidanud paljudel ettevõtetel, organisatsioonidel ja inimestel edu saavutada ning samal ajal ise […]

Indrek Sabul

Columbus Eesti AS-i digiekspert

Indrek on tarneahela juhtimisega tegelenud üle 15 aasta. Viimased viis aastat on ta keskendunud Eesti tootmis- ja logistikaettevõtete digitaliseerimise edendamisele. Ta on välja töötanud digitaliseerimismetoodika, mis keskendub digidiagnostikate läbiviimisele, digivisioonide ja – arengukavade loomisele ning nende plaanide elluviimisele. Indrek on üks Eesti kõrgelthinnatumaid ärikonsultante.

Andres Sampka

Cleveron tarneahelajuht

Andres töötab Cleveronis tarneahelajuhina, kus tema juhtimisalasse kuulub tootestamine, tootmine, ostmine ja hankimine ning kvaliteedijuhtimine. Viimase 10 aasta jooksul on töötanud nii ärikonsultandina Ernst & Youngis, omandanud LEAN juhtimiskogemusi Toyota Motor Europes kui kogenud elektroonikatööstuse köögipoolt Bosch & Siemens Groupis.

Dr Muddassir Ahmed

Tarneahela juhtimise strateeg ja ekspert

Dr Muddassir Ahmed, Ph.D, on professionaalne tarneahela juhtimise ekspert, kellel on 14 aastat kogemusi tööstuses. Pakistani päritoluga, kuid õppinud nii Rootsis Chalmersi kui ka Ühendkuningriigis Lancasteri ülikoolis, kus omandas ka doktorikraadi. Ta on töötanud Rootsis ja Ühendkuningriigis erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes hankevaldkonnas. Praegu elab ta Dubais, kus tegutseb Bridgestone Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkondliku planeerimise juhina. […]

Andres Kukke

Statistikaametis peadirektori asetäitja

Andres omab andmemajanduse vallas töökogemust juba rohkem kui 20 aastat, juurutades ärianalüütika projekte firmas Infovara OÜ ja hetkel töötab ta Eesti Statistikaametis peadirektori asetäitjana tehnoloogia suunal. Andresel on kogemus enam kui 60 ärianalüütika projekti ja analüütilise võimekuse loomisel Eesti ettevõtetes. Lisaks on Andres vedanud mitmeid aastaid ärianalüütika kursust EBSis ja olnud antud teemal lektor paljudes […]

Mihkel Moosel

Amazon Digital Merchant asutaja

Mihkel on Amazonis müünud 3 aastat ning on Amazoni agentuuri Digital Merchant asutaja. Selle aja jooksul on ta teinud Amazonis enam kui kolme miljoni dollari jagu käivet ehitades üles nii isikliku kui ka mitme kliendi Amazoni poed, millest parim teeb kokku üle 150 000 USD igakuist käivet. Mihkel on müünud enam kui 50 eri toodet […]