KUTSE KONVERENTSILE

PROLOGI neljas rahvusvaheline Tarneahelakonverents toimub 20. veebruaril 2020 tavapärasemast pidulikumas formaadis. Tähistame seekordse Tarneahelakonverentsiga kahte suurt juubelit – PROLOG 20 ja ELEA 25 aastat ühingute asutamisest. Seetõttu korraldame ka konverentsi koos, Laulasmaa SPA konverentsikeskuses koos õhtuse piduliku gaalaga.

Tarneahel nagu iga teine majandusharu jätab enda tegevusest maha mingisuguse jälje. Kas kõik jäljed on positiivsed ja kas kõik on nii nagu esialgu paistab? Kas elektriauto on ikka keskkonnasäästlik, kui roheline on ikkagi biokütus, mille vastu me tegelikult võitleme elektritõukeratastega? Sarnaseid küsimusi võime leida ka tarneahelas – kas globaalne hankimine on alati õigustatud, kui rohelised on tegelikult meie koostööpartnerid. Peame endale aru andma, et iga meie otsus jätab kuhugi jälje. Analüüsime seekordsel konverentsil, millise jälje jätab endast tarneahel. Mõtleme, kuidas me saame asju paremini teha, et rahul oleksid omanikud ja ka keskkond.

Kui olete otsinud vastuseid küsimusele, kuidas oleks teie ettevõtte jalajälg keskkonnale väiksem aga samas soovite tegutseda kasumlikult, siis on seekordne Tarneahelakonverents Teile õige koht osalemiseks. Lubame, et me ei hakka teid kiusama rohelise ajupesuga vaid vaatame asju nii nagu nad tegelikult on ja kuidas meie neid mõistame.

Nagu eelnevatel konverentsidel, oleme ka tänavu võtnud eesmärgi panna vähemalt pool programmi kokku rahvusvahelistest esinejatest. Eelnevate aastate konverentsidel oleme tutvustanud teile Hyperloopi, jaganud nii Amazoni, IBM-i, Ericssoni, Cleveroni kui ka Lufthansa kogemusi.

Konverentsikülastajad on selle eest andnud meile kõrge rahulolu protsendi – 98%. Anname ka see aasta oma kvaliteedilubaduse.

Nagu alati lõppeb konverentsipäev õhtuse banketiga, mille lõppu me ei planeeri. Konverentsile registreerumiseks palume teil täita allpool olev registreerimine.

Kohtumiseni IV Tarneahelakonverentsil ja 2 suure tarneahelaülese organisatsiooni juubelipidustel, et teha paremaid tasakaalustatud otsuseid keskkonna ja oma ettevõtte jaoks!

Peep Tomingas

Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühing PROLOG juhatuse liige ja konverentsi programmijuht

 

Toomas Orutar

Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsatsiooni ELEA juhatuse esimees

Laulasmaa Spa ja Konverentsikeskus PROLOG 20 JA ELEA 25 TARNEAHELAKONVERENTS

09:30 - 10:30

Hommikukohv ja registreerumine

10:30 - 10:40
speaker-1

Tõnis Hintsov

speaker-2

Rainer Rohtla

speaker-3

Peep Tomingas

Tervitussõnad

10:40 - 12:30

TULEVIKU TRENDID

10:40 - 11:20
speaker-1

Horst Wiedmann

Globaalne hankimine maailma trendide võtmes

Horst Wiedmann juhib Saksamaa Tarneahelate ja Ostujuhtimise Assotsiatsiooni. Sinna kuulub suur hulk autotööstuseid, mis puutuvad igapäevaselt kokku globaalsete majanduspoliitiliste otsuste tagajärgedega. Horst teebki konverentsi avaettekandena ülevaate viimastest suurematest majanduslikest ja poliitilistest trendidest ning näitab, kuidas need mõjutavad globaalseid tarneahelaid. Ta annab võimalikud lahendused, kuidas muutustega kohaneda ja keerulised ajad üle elada.

11:20 - 12:00
speaker-1

Paul Denneman

Mis värvi on Sinu Tarneahel?

Kas oled mõelnud, kui roheline on sinu ettevõtte tarneahel, kui jätkusuutlik on sinu ettevõte? Kliendid ja investorid kindlasti jälgivad seda. Nad on üha tundlikumad tootmise, tarneahela, transpordi ja tarbimise ökoloogiliste ja eetiliste faktorite osas. Ka sina pead neid faktoreid jälgima, sealjuures püüdma säilitada ka kasumit. Paul Denneman räägib oma ettekandes traditsioonilise ja jätkusuutliku tarneahela sarnasustest ja erinevustest. Ta annab juhiseid, kuidas luua ökoloogiliselt jätkusuutlik tarneahel ja teenida endiselt omanikele kasumit.

12:00 - 12:30
speaker-1

Dorottya Nagy

Kuidas juhtida milleeniumi põlvkonda?

12:30 - 13:30

LÕUNA

13:30 - 15:30

PARIMAD KOGEMUSED JA ÕPPETUNNID

13:30 - 14:00
speaker-1

Jannicke Baalsrud Hauge

Kas digitaliseerimisega väheneb tarneahela jalajälg?

Ettevõtted on juba aastakümneid otsinud võimalusi suurendada tarneahela läbipaistvust. Viimastel aastatel on püütud konkurentsieeliseks pöörata protsesside digitaliseerimist ja automatiseerimist. Nendesse arendustesse panustatakse palju, kuid kas need muudavad ka ettevõttega seotud tarneahela jätkusuutlikumaks? Jannicke uurib oma ettekandes, kas digitaliseerimine ikka suudab meie tarneahelaid majanduslikus, keskkonnaalases ja eetilises vaates muuta jätkusuutlikumaks.

14:00 - 14:30
speaker-1

Jan Björklund

Kui roheliseks saab transport muutuda?

Scania Transportlaboratorium transpordib Scania enda kaupu, nii Södertäljes asuvate tootmisüksuste vahel kui ka rahvusvaheliselt Rootsi ja Hollandi tehaste vahel. Saadud teadmisi kasutatakse oma toodete, teenuste ja kontseptsioonide arendamisel. Scania on uurinud ja teinud praktilisi katseid eesmärgiga leida lahendused kuidas võimalikult kiiresti üle minna väiksema keskkonnamõjuga transpordile. Jan oma ettekandes käsitlebki milliste järeldusteni on Scania oma katsetega jõudnud. Ta jagab kogemusi fossiilidevaba transpordi juhtimisel, kasutades erinevat tüüpi biokütust, elektrihübriidi ja parandatud logistilist efektiivsust erinevate  haagisekombinatsiooniga.

14:30 - 15:00
speaker-1

Aleksander Gansen

Kuidas jõukohaselt digitaliseerida tarneahelat?

15:00 - 15:30
speaker-1

Ingrid Uibukant

Kuidas leida jäätmetes väärtust?

Prognooside kohaselt tõuseb aastaks 2050 inimeste hulk planeedil 9 miljardini. Paraku ei ole selline rahvaarv ressursside osas jätkusuutlik. Meil tuleb muuta oma käitumisharjumusi, ärimudelite väärtuspakkumist ja tarneahelaid – kõik tooraine, mis maapinnast võetakse, peab uuesti materjalina ringlusse jõudma. Täna jõuab taaskasutusse ainult 25-30% jäätmetest, peaks jõudma 90-95%. Ingrid võtab ettekandes vaatluse alla ringlusstrateegiad, jäätmevood ja nende tekkeallikad traditsiooniliste tarneahelate erinevates etappides ning räägib ringmajandust toetavate lahenduste loomisest.

15:30 - 16:00

KOHVIPAUS

16:00 - 17:30

UUS MÕTLEMINE

16:00 - 16:30
speaker-1

Mihkel Tammo

Kuidas jätkusuutlikkus pöörata ärieduks – praktilise näite najal

Kuigi me inimesena tunneme, et tegelikult peaks keskkonda hoolivamalt suhtuma, siis äris taandub tihti kõik tasuvusajale ja kasumile. Estancis on siiski võetud strateegiline suund jätkusuutlikkusele. Kas selline suundumus ongi võimalik ainult pereettevõttes, kus omanik on väga lähedal igapäevasele juhtimisele? Estanci tegevjuht Mihkel Tammo räägib, mis käivitas Estancis mõtte hakata säästliku mõtteviisiga sügavuti tegelema. Ta annab vastuse, kas rohepööre tehti vaid missioonitunde pärast või toetavad seda ka majanduslikud kalkulatsioonid. Mihklil on rääkida ka esimestest võitudest. Ettekande lõpuks peaks olema kuulajatel selge, kas Estanci kogemust tasub kopeerida.

16:30 - 17:00
speaker-1

Marii Karell

Kui rohelised me tegelikult oleme?

17:00 - 17:30
speaker-1

Peep Tomingas

speaker-2

Ingrid Uibukant

speaker-3

Mihkel Tammo

Päeva kokkuvõtev arutlusring

18:30 - 23:00

PIDULIK ÕHTUPROGRAMM - Kaire Vilgats ja band

ESINEJAD

Peep Tomingas

PROLOG juhatuse liige ja päeva moderaator

Tõnis Hintsov

PROLOGi juhatuse esimees

Rainer Rohtla

ELEA juhatuse liige

Horst Wiedmann

Saksamaa Tarneahelate- ja Ostujuhtimise Assotsiatsiooni BME president

Paul Denneman

Tarneahela konsultant ja koolitaja

Jannicke Baalsrud Hauge

Tootmislogistika dotsent, Rootsi Kuninglik Tehnikainstituut KTH

Jan Björklund

Scania transportlaboratorium tegevjuht

Aleksander Gansen

Speys tegevjuht

Dorottya Nagy

Talendiekspert

Mihkel Tammo

Estanci tegevjuht

Marii Karell

Uuriv ajakirjanik ja saatejuht

Ingrid Uibukant

Tarneahelajuht, Ragn-Sells AS

NB! 19.02 Paul Denneman kutsub osalema! Töötuba: Jätkusuutliku tarneahela loomine

TÄPSEMALT UURI TÖÖTOA KOHTA SIIT --> https://prolog.ee/tarneahel2020/workshop/

REGISTREERU

KONVERENTS

KONVERENTS

299

Osaluskohti saadaval:

115/150

Oled PROLOGi või ELEA liige? Küsi registreerumisel erihinda!

Registreeri

Hinnale lisandub käibemaks 20%

KONVERENTS
KONVERENTSILE KAASLASEGA

KONVERENTSILE KAASLASEGA

85

SISALDAB: 1) Arvo Pärdi keskuse külastust giidi ja bussi transfeeriga 2) Piiramatut Laulasmaa Spa külastust 3) Gaala õhtusööki

14/40

REGISTREERI

Hinnale lisandub käibemaks 20%

KONVERENTSILE KAASLASEGA
Paul Dennemani töötuba

Paul Dennemani töötuba

369

Vata erihindu! Osaluskohti saadaval:

15/20

REGISTREERI

Hinnale lisandub käibemaks 20%

Paul Dennemani töötuba

KORRALDAJAD

ASUKOHT

Laulasmaa Spa ja Konverentsikeskuses
Soovi korral edasi-tagasi transport: Balti Jaam - Rocca al Mare - Laulasmaa 

Koolituse asukoht on Tallinnas

ÖÖBIMINE

Kuna kahe suure tarneahela organisatsiooni juubelipidustuste lõpp ei ole planeeritav, siis on võimalik Laulasmaa Spa hotellis konverentsil osalejatel broneerida ka soodushindadega majutus. Majutuse broneerimiseks tuleb teil helistada 687 0800 või kirjutada booking.laulasmaa@hestiahotels.com ja öelda, et soovite Tarneahelakonverentsi osaleja majutust. Majutuskohad on ainult konverentsi osalejatele saadaval kuni 15. detsembrini. Pärast seda on majutuse broneerimine võimalik vaid vabade kohtade olemasolul.

Tutvu ka meie varasemate konverentsidega