09:30 - 10:10 - Kuidas Hyperloop muudab kaupade ja inimeste transporti? Hyperloop One asepresident Dr Alan James

Hyperloop on uus tehnoloogia, mis võimaldab transportida inimesi ja kaupa lennutranspordi kiirusega, kuid bussitranspordi piletihinnaga. Hyperloop One on üks neist ettevõtetest, kes soovib esimesena luua kommertskasutuses töötava Hyperloop’i transpordisüsteemi. Nad liiguvad selle loomisel edasi kiiremini, kui võiks arvata: juba 2016. aasta mais katsetati Hyperloop’i kapsli liikumiseks vajalikku mootorit, 2017. aasta alguses testitakse Nevada kõrbes kogu Hyperloop’i süsteemi töötamist. Eesmärk on jõuda Hyperloop’iga kaupade liigutamiseni 2020. aastaks ja reisijaid transportida 2021. aastal. Sõlmitud on ka esimene leping Hyperloop transpordiühenduse loomiseks. See peab valmima Araabia Ühendemiraatidesse ning läbima Dubai ja Abu Dhabi vahelise 159 kilomeetrit 12 minutiga.

Kuid Hyperloop’i arendused toimuvad ka Eestile lähemal. Otsitakse rahastust Helsingi ja Stockholmi vahelise Hyperloopi ühenduse ehitamiseks. Lennukiga kuluks selle vahemaa läbimiseks üks tund (lisaks ooteaeg lennujaamas). Hyperloop vähendaks reisiaja 28-minutile.

Maailm on saamas uue transpordivahendi. Hyperloop One asepresident Dr. Alan James osaleb konverentsil, et rääkida, kuidas Hyperloop muudab kaupade transportimist ja inimeste liikumist ning millised on maailma muutva transpordilahenduse arendused globaalselt ja meie regioonis.