Programm

PROLOG Tarneahelakonverents 14.02.2019 / Swissotel Tallinn
09:00 - 11:00
TULEVIKU TRENDID

Cracia toob välja globaalsed trendid majanduses ja tehnoloogias ning koostab neile tuginedes tuleviku tarneahelajuhtimises vajalike oskuste ning teadmiste profiili. Tema esinemisest saame teada, mida vajame tarneahelajuhtimises edaspidi ning kust ja kuidas vajalikke teadmisi saab omandada.

Lennutransporti on seni kasutatud kiireima transpordivõimalusena. Konkureerivad transpordiliigid muutuvad aga üha kiiremaks. Maailma ühe suurima lennufirma Lufthansa Cargo Soome ja Baltimaade müügi- ja operatsioonide juht Mikä Seppäla arutleb milliseks jääb lennutranspordi roll tarneahelates. Ettekanne aitab mõelda, kas lennutranspordiga parandatakse ainult planeerimises tehtud vigu või on lennuki lennuki kasutamine teadlik valik.

10:30 - 11:00
Kohvipaus

Lahtineni ettekanne räägib planeerimise kogemuslugudest tema ehitusettevõttes DEN Group, kus ta tegutseb tarneahela strateegilise juhina. DEN Group pakub kinnisvara täislahendusteenust, mis hõlmab kodude ja multifunktsionaalsete ruumide projekteerimist, ehitamist, rentimist ja elutsükliteenust. Ettekandes on näited, kuidas digitaliseerimine aitab kaasa koostöövõimalustele tarneahelas, kuidas ülesehitada tarneahelaid laienemisel välisriikidesse ja hulga teisi praktilisi näiteid majatootja rahvusvahelisest logistikast ehitusprojektis.

Cleveronist on saanud üks Eesti innovatsiooni lipulaevadest, mis tegutseb väga kiiresti arenevas valdkonnas. Et selles valdkonnas ollakse edukad, tõestab Cleveroni üha laienev globaalne haare, kui nende pakiautomaatide lahendusi võtavad kasutusele maailma suurimad kaubandus- ja logistikaettevõtted. Andres Sampka juhib Cleveroni tarneahelat ning vastutab, et koostöö tarnijatega aitaks kaasa uute innovaatiliste toodete loomisele ja lükkaks tagant ettevõtte […]

Ettekannetes räägitakse, kuidas luua tarneahela juhtimise strateegiat, mis oleks seotud teiste ettevõtte funktsioonidega – tootmine, müük, finantsjuhtimine jne. Taolise strateegia abil suurendatakse organisatsiooni suutlikkust vähendada raiskamist, parandatakse ennustatavust tarneahelas, millega luuakse kliendile suuremat lisaväärtust. Ettekandes on näited taktikast ja võtmetegevustest, kuidas strateegiat koostada ja ellu viia.

13:00 - 14:00
Lõuna
14:00 - 16:00
UUS MÕTLEMINE

EASi toetuse abil auditeeritakse Eestis tööstusettevõtete digitaliseerituse ja automatiseerituse taset. Indrek Sabul Columbus Eestist teeb esimeste auditite põhjal kokkuvõtte, millised peamised puudused Eesti tööstusettevõtetes on digiauditid välja toonud. Samuti on Sabuli ettekandes nõuanded, kuidas saavad ettevõtted selgunud puuduseid kõrvaldada.

Statistikaamet uueneb revolutsiooniliselt. Nende plaan on ühendada ettevõtete majandustarkvarad Statistikaameti andmekogumisega. Andres Kukke räägibki ettekandes, kuidas arendada usalduslikku koostööd ettevõtete ja Statistikaameti vahel, et koguda reaalaja andmeid ja jagada operatiivset statistilist informatsiooni, mis võimaldab teha paremaid juhtimisotsuseid.

Amazonist räägitakse kui piiramatute võimalustega veebikaubamajast ostjale. Vähem räägitakse Amazonist kui globaalsest müügikanalist, kus müüjad võivad olla nii eraisikud kui ka oma toodangut pakkuvad ettevõtted. Samuti võib Amazonis tegutseda vahendajana, kes aitab tootjatel oma toodet turustada. Mihkel räägib, kuidas kasutada Amazoni turuplatsi ja analüütikat äri kasvatamiseks ning globaalseks müügiks. Ta tutvustab võimalusi Kuidas Amazoni turuplatsil ostu-müügi […]

Võtame päeva kokku.